DAO Vault’da DAO Stake Yapma ve SHO Merit Turuna Katılım Rehberi.

Merit turu için Adım adım:

1- Öncelikle DAOMaker’ın Sosyal Mining platformuna da tanıtılmış olan metamask cüzdanınızda en az 500 DAO olmalıdır.

! Metamaskınızı mobilden platforma bağlayamazsınız. PC üzerinden ve platformun menülerinin en altındaki profil sayfasından connect wallet sekmesinden cüzdanınızı profilinize bağlayınız.

a. Metamask cüzdanınıza daha önce DAO eklemediyseniz lütfen aşağıdaki metamaska DAO ekleme işlem basamaklarını takip ederek dao token’larını metamaskınıza tanıtın. https://nipekcelik.medium.com/dao-token%C4%B1n-metamask-c%C3%BCzdana-tan%C4%B1t%C4%B1lmas%C4%B1-991a5e3b1fd3

DAO Stake ya da ETH_DAO LP bağlamak için de cüzdanınızdan gas ödemek için eth olması gerektiğini unutmayınız! (En az 50 dolar’lık)

b. DAO larınızı stake ya da LP yani eth-dao likidite işlemi için gitmeniz gereken DAO Vault sitesi linkine basınız.

https://vault.daomaker.com/#/

c. Açılan sayfada ilk önce cüzdanınızı bağlamalısınız.

ETH-DAO LP mi yapmalı? Yoksa DAO Stake mi?

EĞER LP HAVUZUNA ATARSANIZ ETH-DAO ÇİFTİNİ KULLANIYORSUNUZ YANİ DAO NUZ KADAR ETH ATIYORSUNUZ KARŞISINA ÇİFT OLARAK FARMING’E GİRİYOR. BÖYLE BİR LP YAPARSANIZ BU DURUMDA PUANINIZ X2 OLUYOR VE TİERİNİZ YÜKSELDİĞİ İÇİN DAHA ÇOK BİLET ALMA HAKKI KAZANIYORSUNUZ. ORADAN DA YIELD KAZANCINIZ OLUYOR STAKE GİBİ. SHO DAKİ ŞANSINIZ DA ARTIYOR. TERCİH ETMEK İSTEYEN ARKADAŞLARIN DİKKATİNE. “NEDEN LP YAPALIM Kİ DİYEN ARKADAŞLAR :) “ İKİ KAT PUAN VE SHO’DAN 500 DOLARLIK ALMA ŞANSINIZ ARTIYOR. GERİSİ NORMAL FARMINGLERDEN FARKLI DEĞİL LP YAPIP YIELD KAZANIYORSUNUZ. AMA ŞUNA DIKKAT BU HAVUZLARI 10 GÜNDEN ÖNCE BOZMAYA KALKARSANIZ DAO LARINIZIN %10'U YAKILIYOR. SİZE CEZA TOPLULUĞA DA ÖDÜL GELİYOR ! SUPPLY AZALTARAK.

d. Cüzdanınız bağlandıktan sonra LP ya da STAKE seçeneklerinden birini seçerek takip eden sayfada yield seçip kaç DAO’nuzu 10 gün süreyle stake için bağlayacağınızı belirleyeceksiniz.

e. Stake işlemi sürerken birkaç dakika sürüyor panikleyip kapatmayın ya da vazgeçmeyin. 2 kez tekrarlayacak işlemi ve sizden metamask cüzdan üzerinde onay (Confirm ve Next) yapmanızı bekleyerek işlemi tamamlayacak.

f. İşlem tamamlandığında cüzdandaki DAO miktarınız cüzdan adresiniz ve stake miktarınızı gösterir sayfayı göreceksiniz.

Bu sayfa size stake işlemini başarıyla tamamladığınızı gösterir.Bunu yaptıktan sonra SHO bölümünden aynı cüzdanınızı tanıtıp whiteliste alınmasını sağlamanız gerekiyor. Stake etmek için Metamask ile bağlanacaksınız ve ETH olarak ücret kesecek, unutmayın. Ayrıca stake ettiğiniz DAO’larınızı çözmek isterseniz “Unstake “ işlemi başlatabilirsiniz. Unstake işlemi başladığı anda sho lar için gereken kayıt ön koşulunu tamamlamadığınız için yeni sho başvurusu yapamazsınız. Ve unstake işlemi 10 günlük kilit açma sürecini başlatır. Sürecin sonunda DAO’larınızı metamask cüzdanınıza alabilirsiniz. Eğer 10 günlük bekleme sürecini geçmek istiyorsanız DAO’larınızın %10 ‘unun ceza olarak kesilmesini kabul eder ve kalan DAO’larınızı blockchain ağının bloklara işlemesiyle birlikte beklemeksizin çekebilirsiniz.

SHO MERİT TURU BAŞVURUSU

Hapi veya hangi SHO teklifi varsa almak için DAO Platformunda SHO sekmesine bastığınızda Cüzdanınızı bağlayın cümlesini göreceksiniz. Buraya basın ve açılan metamask cüzdandan daolarınızın olduğu stake cüzdanını seçin ve devam et butonuna basın.

Stake işleminiz başarılı ise size cüzdanınızın bağlandığını yazan bir mesajla birlikte artık geçerli cüzdan adresinizi gösteren bir SHO Sayfası görürseniz HAPI Merit turu için yapılması gerekenleri yaptığınızı anlarsınız. Artık gidip yemek yiyebilirsiniz:))

2. Topluluk turu — Her sho’da 100 dolarlık topluluk çekilişi de yapılır. Topluluk turunda dao tutma ya da stake yapma gereksinimi yoktur. Sadece her sho için yayınlanan formu doldurup formda yazan görevleri yapmak yeterlidir.

KYC Sınırlamaları (Başarı ve Topluluk Turu)

Aşağıdaki ülkelerin vatandaşları ve sakinleri etkinliğe katılmaya uygun değildir:

Afganistan, Amerikan Samoası, Bahamalar, Barbados, Bosna Hersek, Botsvana, Kamboçya, Kanada, Çin, Gana, Guyana, İran, Irak, Jamaika, Kuzey Kore, Laos, Libya, Mauritius, Moğolistan, Myamnar, Nikaragua, Pakistan, Panama, Porto Riko, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Trinidad ve Tobago, Uganda, Vanuatu, Amerika Birleşik Devletleri, ABD Virjin Adaları, Yemen ve Zimbabve.

Uyarı: Hem merit turu hem sosyal turda kazananlara 1'er saat KYC süresi verilecek. Bu sürenin sonunda hemen USDC olarak gereken miktarı göndermeniz şart çünkü ilk gelen alır sistemi her iki tur için de geçerli artık. Buna dikkat edin.

Stake ya da LP olayının faydası hem SHO’lara katılmak hem de bu işlemlerin getirisi olan tokenleri kazanmak. Şimdilik stake kısmında sadece Yield token ödülü var ama bu artacak ve çeşitlenecektir.

Token tutma ile ilgili zaman kısıtlaması şu an için yok. Sadece stake etmek yeterli. Şimdilik en azından. İleride stake süresi vs şeyler eklenebilir, onu da ekleyelim.

UMUT — İPEK

--

--

I am a content writer. I believe that Blockchain technology will play an important role in the future of humanity to live more fair, equal, and free.

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
NIpek Celik

NIpek Celik

I am a content writer. I believe that Blockchain technology will play an important role in the future of humanity to live more fair, equal, and free.